Ознака: Кејт Мос

Мода

Две пријателки кои ги менуваат стандардите за убавина: Тие се доказ дека истите комбинации изгледаат одлично без оглед на големината

Стандардите за убавина не се она што некогаш беа. Светски познатите супермодели како Кејт Мос и Наоми Кембел кои беа идеал за убавина во 90-те години, денес се сметаат за […]

Сцена

Не личи на себе: Некогаш беше најплатена манекенка поради своето тело, а сега на сите страни ѝ виси сало и целулит!

Манекенката Кејт Мос е фотографирана за време на одморот на една јахта на која била со пријателите. Костимот за капење ги открил сите нејзини несовршености – опуштениот стомак, колковите и […]

Сцена

Сестрата на Кејт Мос позирала топлес, a во преден план бил нејзиниот ултра секси задник

Помладата сестра на британската модна икона Кејт Мос, Лоти предизвикала вистинска бура на социјалните мрежи. Имено, 20-годишната манекенка отпатувала во потоплите краеви каде одлучила да сподели еден мал дел од […]

Фото

Кејт Мос како секси Шпањолка

Британската манекенка Кејт Мос ги воодушеви сите во зимскиот едиторијал на шпанското издание на магазинот 'Vogue'…   Таа во списанието се појавува во улога на секси Шпањолка. Заносната Кејт во […]