Ознака: кејт

Сцена

Пипа Мидлтон стана колумнистка на весник на британски супермаркет

Пипа Мидлтон, сестрата на војвотката од Кембриџ (Кетрин Мидлтон) и свеска на принцот Вилија, потпишала договор со списание на британскиот синџир на супермаркети „Waitrose” во кој ќе пишува колумна со […]

Занимливости

Објавени фотографии од трудната Кејт Мидлтон во бикини

Тајландскиот таблоид Chi објави фотографии оф трудната Кејт Мидлтон во бикини, снимени на приватната плажа МИстик на која била со принцот Вилијам и со својата сестра Пипа. Фотографијата од војвотката […]

Сцена

Принцезата Кејт е бремена?!

Судејќи по изворот на американските таблоиди, кој е блиско поврзан со принцезата Кејт и принцот Вилијам, тие треба да добијат наследник.   30 годишната Кејт се припрема во декември да […]

Сцена

Војвотката Кејт Мидлтон прогласена за најубавата природна убавица

  Прекрасната Кејт Мидлтон е прогласена за најубавата природна убавица во Велика Британија…   Истражувањето го спроведе козметичката фирма St Ives и тоа на 100 машки испитаници кои го искажуваа […]