Ознака: Ким Кардашјан

Сцена

Сериозна болест: Со новите фотографии Ким повторно ги загрижи сите

Иако многумина ја нападнале дека има бубулици и несовршена кожа, Ким Кардашијан одговори на тоа дека нејзиниот здравствен проблем е многу сериозен и дека таа страда од псоријаза. Нејзината состојба […]

Сцена

Боледува од псоријаза и моли за помош: „Никогаш не ми било вака, ја имам по целото тело“

Познато е дека ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест боледува од псоријаза. Досега успешно успевала да ја сокрие оваа промена на кожата, но сега болеста ѝ напредува. Оваа хронична кожна болест […]

Сцена

Ким Кардашијан носи долари од глава до пети

Дека Ким е една од најбогатите инфлуенсерки некогаш, можеме да забележиме и по нејзиниот последен аутфит. Имено, на приватна прослава во “West Hollywood”, Ким облекла капут со принт од американски […]

Сцена

“Мамо, зошто си толку позната?”: Интернетот ја исмева Ким Кардашијан поради овој одговор

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, го живее животот со полна пареа, но малкумина успеаја да заборават како всушност таа се прослави. Ким во една радио емисија открила дека нејзината […]

Сцена

Ѕвездата има само 54 килограми: Погледнете со каква облека Ким се пофали со своето “ново“ тело

Ким Кардашијан секојдневно е во теретана, а изгледа напорот се исплати. Пред неколку дена на социјалните мрежи објави дека тежината ја спуштила на 54 килограми, па по тој повод облече […]

Сцена

Ким повторно се надмина себеси, а Инстаграм никако да го цензурира нејзиниот гол задник

Најпопуларната старлета Ким Кардашијан не престанува со провокациите, па така на својот Инстаграм профил објавила фотографија со која ниту еден маж не остави рамнодушен. За само неколку минути фотографијата доби […]