Ознака: кинески вакцини

Вести

Државниот врв се надева на брзо пристигнување на кинеските вакцини

Премиерот Заев со апел до кинескиот министер за одбрана да се забрза испораката на кинеските вакцини за земјава. Генерал Веи Фенгхе, кој со својата делегација е во официјална посета на […]

Вести

И Македонија ќе бара спас во кинеските вакцини

По стапките на соседна Србија, и Северна Македонија ќе нарачува вакцини од Кина. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека до петок ќе бидат познати деталите за нарачката. Проблемите со […]