Ознака: киноа

Живот

Откријте ја житарката што им го одзема тронот на киноата и овесот како извор на протеини

Оваа житарка е богата со протеини и растителни влакна, овозможувајќи здраво срце затоа што содржи многу малку маснотии, па затоа треба да стане вашиот нов сојузник во исхраната. Житарките отсекогаш […]

Кулинарство

Киноа со спанаќ

Уште една брза комбинација со супер-храната киноа!Состојки: 100 гр киноа 400 гр спанаќ 2-3 лажици масло хималајска сол зачини по желба Подготовка: Киноата се вари во вода околу 12 минути. […]