Ознака: кипар

Сцена

Пејачката никогаш не е сама: Цеца во вилата на Кипар ужива со оваа личност која и е морална поддршка по смртта на Аркан

Познатата српска пејачка Цеца по празничните концерти овој месец и по поменот на сопругот Аркан реши да замине на одмор далеку од очите на јавноста. Медиумите иако не и го […]

Сцена

Влегол во вилата на Кипар, а кога дошла полицијата крвта им се заледила од неговите зборови: „Немојте да ме апсите Цеца е моја жена“

Пејачката Цеца Ражнатовиќ доживеала непријатна ситуација откако и било јавено дека непознат маж влегол во нејзината куќа на Кипар. Имено извесното лице О.Л влегов во дворот на вилата и влегол […]

Сцена

Скандал на евровизија: Тој го ископира најпознатиот светски хит и се пласираше во финалето, фановите бесни

Вечерва во Киев се одржува второто полуфинале од евровизиското музичко шоу, но се уште во центарот на вниманието е скандалот со преставникот на Кипар и неговата евровизиска композиција која наиде […]

Занимливости

Кипар со две временски зони: Грчкиот дел го враќа часовникот наназад, турскиот не

Кога утре Кипрани ќе се разбудат, ќе откријат дека нивниот остров не е поделен само етнички, туку и временски.Грчкиот дел на островите утре ќе ги врати сказалките еден час наназад […]

Вести

Мистерија на Кипар, луѓето во паника: Небото светнало, се слушнал татнеж, а потоа се затресла и земјата!

Полицијата е испратена во потрага за остатоци од метеор.Жителите на Кипар, велат дека на небото виделе зелено-бела светлина, а потоа слушнале силна, далечна експлозија која го потресла тлото, полицајците трагаат […]

Сцена

Еве како Цеца ги прокоментирала приказните дека Аркан е жив!

„Тоа го потресува целото семејство, сите негови деца“, рекла Цеца.Откако одредени медиуми пласирале информации дека Жељло Ражнатовиќ Аркан е наводно жив и дека на Кипар, Цеца Ражнатовиќ повеќе не можела […]

Економија

Кипар и „тројката“ се договорија, конечната одлука е на Еврогрупата

Претставниците на Кипар и претставниците на потенцијалните меѓународни кредитори ткн „тројка“ се согласија доцна ноќта кон понеделникот за преструктурирање на втората по големина кипарска банка „Laiki bank“, изјавил за новинарите […]