Ознака: Кире Лазаров

Ракомет

Кире Лазаров најави пензија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера, објави тој во интервју за „Вечерњи лист“. – Имам договор на уште една година и мислам […]

Ракомет

Кире Лазаров открива каде ќе ја заврши кариерата

Легендата на македонскиот ракомет, Кире Лазаров ексклузивно за босанскиот медиум „Независне новине“ одговори на неколку прашања меѓу кои и тоа каде ќе ја заврши кариерата. Низ долгогодишната кариера Лазаров со огромен […]

Ракомет

Вакво чудо може да изведе само вистински човек – капитенот Лазаров

Капитенот Кире Лазаров мечот со Русија вчера го заврши со 9 погодоци и беше најефикасен во нашата репрезентација. Тој постигна еден од најатрактивни голови на оваа средба, кога во самиот […]

Ракомет

Кире Лазаров патува кон Загреб – Дали капитенот ќе може да игра?

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров кој на вчерашниот меч со Шпанија се здоби со повреда на задната ложа на десната нога, во моментов патува кон Загреб каде ќе му […]

Ракомет

Познато кога ќе се знаат повеќе детали за повредата на Лазаров

Поради повреда капитенот Кире Лазаров во 11. минута го заврши натпреварот против Шпанија, неизвесно е дали ќе може да ѝ помогне на репрезентацијата и во последните два натпревари.Македонија е непрепознатлива на […]

Сцена

Кире Лазаров меѓу најубавите за жените во Хрватска

Хрватската телевизија РТЛ со стручно жири составено од лото девојката во Хрватска, Тина Катаниќ и Лана Клингор Михиќ.За машките на Европското првенство кое е во тек во Хрватска најважни се […]

Вести

СДСМ измислува лаги за да го оцрни Кире Лазаров

Нападите на СДСМ и соросовите поддржувачи кон капитенот на македонската ракометна репрезентација и еден од најдобрите светски ракометари, Кире Лазаров добиваат очајни размери. И како да не беше доволно тоа […]

Вести

Лазаров : Нема дилема, нашата борба за Македонија која ја сакам од срце продолжува!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и светскиот ракометен великан Кирил Лазаров денес повторно се огласи на социјалната мрежа Фејсбук, по неговиот вчерашен статус кој предизвика голем број реакции. Лазаров дециден и […]

Вести

Кире Лазаров нападнат, затоа што даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Поддржувачите на СДСМ продолжуваат со својата практика на навредување на секој оној кој не мисли како нив. Нова нивна жртва е најдобриот македонски ракометар во историјата Кире Лазаров кој се […]

Вести

Кире Лазаров со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Да го зачуваме нашиот идентитет и интегритет, да го зачуваме она што е наше и што ни припаѓа!

Да го зачуваме нашиот идентитет и интегритет,да зачуваме нешто што сме наследиле и е наша обврска и должност да го пренесеме на нашите идни поколенија,да го зачуваме она што е […]

Ракомет

Кире Лазаров е крал на стрелците на мундијалот во Франција

Кире Лазаров е најдобриот стрелец на 25.Светско првенство во Франција. Со 50 гола на шесте натпревари што ги одигра македонската репрезентација на овој мундијал, Лазаров беше недостижен за конкурентите, иако […]