Ознака: Кирил Лазаров

Ракомет

Лазаров се враќа на СП во Египет, ова е неговиот прв гол со коментар на легендата Калински

Кирил Лазаров пред 22 години го постигна првиот гол за репрезентацијата на Македонија, тоа беше почеток на кариерата на сега веќе легендарниот капитен на македонската репрезентација. Се започна токму во […]

Издвојуваме

ЛАЗАРОВ ЗА ТВ 24: БУГАРИТЕ СИ ГО НАДГРАДУВААТ ДОГОВОРОТ КАКО ШТО НА НИВ ИМ ОДГОВАРА

Претседателот на македонско – бугарската Стопанска комора, Кирил Лазаров во емисијата 24 анализа рече дека договорот каде што внатре се опишани општи работи и претставува добар старт за надоградба на […]

Избор на уредникот

Сопственикот на „НИКОБ Обезбедување“, Кирил Лазаров, реизбран за претседател на Македонско – Бугарската стопанска комора.

На редовното годишно собрание одржано на ден 30.09.2020 повторно и со акламација е усвоен предлогот за доделување на нов двегодишен мандат на старо-новиот претседател на Комората г-динот Кирил Лазаров. Во […]

Ракомет

Лазаров: Отидов на се или ништо- ова е победа за Македонија

Капитенот Кирил Лазаров одигра клучна улога во победата на Македонија против Украина, неговиот последен шут беше победнички. „Оваа година ми оди некако во последните секунди, отидов на се или ништо, […]

Ракомет

Лазаров: Јас сум Македонец и секогаш ќе бидам

Македонскиот репрезентативен капитен и десниот бек во францускиот Нант, Кирил Лазаров по денешната клубска победа над ПСЖ, вели дека го финалето го посакува Вардар. -Заради моите Македонци и моја Македонија, […]

Ракомет

Имаме старт од соништата, цврсто стоиме на земја

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП.– Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна Гора. […]

Ракомет

Кирил Лазаров избран за најдобар десен бек во светот за 2016 година

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е избран за најдобар десен бек во светот според специјализираниот ракометен медиум „Handball-planet”.Тој убедливо ја победи конкуренцијата и уште еднаш потврди дека долго трае и […]