Ознака: Кирнер

Останати спортови

Кирнер победник на Шарпланинскиот куп

Словенецот Миха Кирнер е победник на јубилејното 40-то издание на Шарпланинскиот куп.Кирнер, кој во саботата го освои второто место во велеслалом, во неделата забележа убедлива победа во слалом, со што […]