Ознака: Кисела Вода

Вести

Чаир сѐ уште со најголем број на активни случаи, во Аеродром и Кисела Вода се намалува бројот

Скопската општина Чаир сѐ уште е на врвот по бројот на активни случаи со коронавирусот. Иако вчера бројот беше речиси идентичен со Аеродром и Кисела Вода, денешната статистика на Министерството […]

Магазин

Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 26.07.2019 година (петок), заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 12:00 до […]

Живот

Утре струја ќе нема во делови од општина Сарај и Кисела Вода

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без струја утре од 10 до 11 часот ќе бидат корисниците од улица “4″ во село Сарај и од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, […]

Вести

Апел за помош: Потребни се пари за обновување на станот кој целосно изгоре во Кисела Вода

На социјалните мрежи кружи апел за донации и собирање на пари за обновување на станот кој целосно изгоре во неодамнешниот пожар во зграда во населбата Кисела Вода. -Другари, во пожар […]

Македонија

Гори стан во Кисела Вода

Од засега непознати причини пожар избувнал попладнево во стан на 5-ти кат во станбена зграда на улицата “Народни херои“ во општина Кисела Вода, во близина на салата  Расадник. Неколку противпожарни […]

Македонија

Утре ден на жалост во Кисела Вода, Домот на култура ќе се преименува во Билјана Беличанец

Членовите на Советот на Општина Кисела Вода со едноминутен молк ја започнаа денешната вонредна седница свикана по повод смртта на поранешната градоначалничка Билјана Беличанец. Советниците едногласно донесоа одлука утрешниот ден […]

Вести Македонија

Без струја делови од Аеродром, Кисела Вода и Илинден

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денес без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Аеродром, Кисела Вода и Илинден. ОД РЦУК – Скопје информираат дека од […]

Црна хроника

Киднапирање синоќа во Кисела Вода: Го грабнале и качиле во кола во која била неговата девојка

Вчеравечер во Полициска станица Кисела Вода, С.Ф. (20) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 01.45 часот во Скопје на булевар „Борис Трајковски“, општина Кисела Вода, по претходно телефонски договорена […]

Црна хроника

Фотографии од убиството во Кисела Вода

Неофицијално, убиени се две лица при напад на менувачница во скопската населба Кисела Вода. Менувачницата се наоѓа на бул „Борис Трајковски“ спроти споменикот на Тодор Александров. Од МВР за Курир само […]

Црна хроника

Нова крвава пресметка во Скопје, двајца мртви

Истрели од огнено оружје повторно ги вознемирија скопјани, а улиците на главниот град повторно се натопени со крв.Неофицијално, убиени се две лица при напад на менувачница во скопската населба Кисела […]

Вести

Детали за големиот пожар во Кисела Вода

Полицијата вчера околу 21 часот добила пријава за пожар на булеварот „Борис Трајковски“ во близина на ресторанот Амор.Според пријавата, забележано било искрење на далеководите и чад, по што најверојатно од […]