Ознака: Кисела Вода

Tweet Избор на уредникот Издвојуваме

На твитер објавени списоци со „познати“ твитерџии кои се платени од една општина за…

Како што може да се види, се работи за твитерџии кои твитаат про ДПМНЕ или про мицковски. Сега во јавноста се појави список на истите дека добиваат хонорари од општина […]

Скопје

Реконструкција на улицата Христо Татарчев во должина од 850 метри

Општина Кисела Вода во должина од 850 метри и ширина од 4.5 метри, во населбата Припор врши реконструкција на улицата „Христо Татарчев“, крак 14. Во исто време, на улицата во […]

Вести

Чаир сѐ уште со најголем број на активни случаи, во Аеродром и Кисела Вода се намалува бројот

Скопската општина Чаир сѐ уште е на врвот по бројот на активни случаи со коронавирусот. Иако вчера бројот беше речиси идентичен со Аеродром и Кисела Вода, денешната статистика на Министерството […]

Магазин

Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 26.07.2019 година (петок), заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 12:00 до […]

Живот

Утре струја ќе нема во делови од општина Сарај и Кисела Вода

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без струја утре од 10 до 11 часот ќе бидат корисниците од улица “4″ во село Сарај и од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, […]

Вести

Апел за помош: Потребни се пари за обновување на станот кој целосно изгоре во Кисела Вода

На социјалните мрежи кружи апел за донации и собирање на пари за обновување на станот кој целосно изгоре во неодамнешниот пожар во зграда во населбата Кисела Вода. -Другари, во пожар […]

Македонија

Утре ден на жалост во Кисела Вода, Домот на култура ќе се преименува во Билјана Беличанец

Членовите на Советот на Општина Кисела Вода со едноминутен молк ја започнаа денешната вонредна седница свикана по повод смртта на поранешната градоначалничка Билјана Беличанец. Советниците едногласно донесоа одлука утрешниот ден […]