Ознака: кисела павлака

Кулинарство

Запечен омлет

4 јајца 300 г тиквички 2 виршли 1 варен компир 2 млади кромитчиња 80 мл кисела павлака 1 лажица маргарин масло, сол и мелен црн пипер по вкус Тиквичките, лупените компири […]

Кулинарство

Брза пита

4 јајца 350 г брашно 250 мл јогурт 120 мл масло 50 мл млеко 1 прашок за печиво 400 г дробено сирење 200 мл кисела павлака сусам и лен Јајцата […]

Кулинарство

Пилешко со кисела павлака во палачинки!

Сигурно ќе ви  се допадне оваа комбинација!Состојки: За палачинки: 2 јајца Брашно Сол Масло 2 чаши  млеко Фил: 500гр пилешки гради Една кисела павлака Кашкавал Подготовка: Направете палачинки. Пилешките гради […]