Ознака: кифли

Кулинарство

ТЕСТО ЗА КИФЛИЧКИ КОЕ НЕ МОЖЕ ДА НЕ ВИ УСПЕЕ! Еве во што е ТАЈНАТА – солени или слатки, НЕ Е ВАЖНО!

Не е тешко и брзо се подготвува Состојки 250 мл млако млеко 3 лажици шеќер 1 коцка свеж квасец 500 грама брашно 100 мл масло 1 лажичка сол 1 жолчка […]