Ознака: Кичево

Издвојуваме

Вилма Рускоска да го испита мафијашкото преземање на станицата за технички преглед во Кичево – отворено писмо

Вилма Рускоска да го испита мафијашкото преземање на станицата за технички преглед во Кичево – отворено писмо Почитуванa обвинителка, г-ѓа Вилма Рускоска, Минатиот месец официјално се обративме до јавното обвинителството, […]

Вести

Девет пати над дозволеното е зголемено вечерва загадувањето во Кичево

Кичево вечерва е најзагаден град во Македонија. Имено, според податоците од мерната станица, за рекордни девет пати е зголемено загадувањето вечерва. Во моментов концентрацијата на ПМ10 честички е 441 на […]

Вести

Во Дебар се врати коронавирусот, во Кичево првпат тројца новозаразени

За првпат од појавата на коронавирусот во земјава, во еден ден во Кичево се регистрирани тројца новозаразени граѓани. Во Дебар пак, се врати коронавирусот и за само едно деноноќие има […]

Вести

Кичевчани во паника: Се сомневаат дека се крие вистинската бројка на заразени со Ковид-19

Како што од ден на ден се зголемува бројот на новозаразени лица со Ковид-19 во државава, така расте стравот кај населението. Кичево беше еден од градовите кој што на 12 […]

Вести

Кичевец доби КРИВИЧНА ПРИЈАВА поради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”

Кичевец доби КРИВИЧНА ПРИЈАВА поради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. Утрово во 08.45 часот е забележан како управува патничко возило „фиат пунто”, со кичевски регистарски ознаки, на […]

Вести

Опасно по живот – еден град во Македонија вечерва екстремно загаден

Вечерва апсолутен рекордер по загаденост на воздухот е Кичево, каде измерени се 982 микрограми ПМ 10 честички на метар кубен. По него следува Кавадарци со 485 микрограми ПМ 10 честички […]

Живот

7-ца на Лото од 11.500.000 денари падна во Кичево кај среќниот Зоран Митаноски!

Играчите на Лото во Кичево не можат да се пожалат на лошата среќа, бидејќи за неполн месец главната награда на Лото ја добива граѓанин на Кичево. Во последното коло среќниот […]

Црна хроника

Учесник во кружна трка во Кичево почина од срцев удар

Александар Кочевски, автомобилистот почина за време на кружна трка во Кичево, добил срцев удар додека бил во авотомобилот. “Во последниот круг за нашиот драг колега Александар Кочевски (роден 1961), а […]