Ознака: климатските промени

Вести

Бил Гејтс : Коронавирусот е детска играчка во однос на опасноста од климатските промени

Решавањето на климатските промени би било „најневеројатната работа што човештвото ја направило некогаш“, вели милијардерот и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. За споредба, завршувањето на пандемијата е, во теорија, „многу, […]