Ознака: Клиниката за уво

Вести

Ќе се обезбедат уште 50 легла за ковид пациенти на Клиниката за уво, нос и грло

Министерот за здравство Венко Филипче утрово направи обиколка низ интерните клиники во Клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. Тој го посети и ново отворениот ковид центар на Клиниката за очни болести, кој […]