Ознака: клиника

Живот

Персоналот открива 7 несекојдневни случки во една клиника за гинекологија – нема да ви се верува…

Гинеколошкиот преглед е непријатен, но е и повеќе од потребен за нашето интимно здравје. Но, понекогаш има невообичаени реакции од пациентите. Дознајте некои од нив во продолжение. Персоналот открива 7 […]

Вести Македонија

Клиника за детски болести: Нема повредени пациенти!

На одделението за хематолошки болести при Клиниката за детски болести, вечерва настана пожар на терасата на првиот кат, информираа од Клиниката. -Противпожарната екипа веднаш интервенираше и го локализираше пожарот. Не […]

Вести Македонија

Уште 50 илјади евра за веледрогеријата Д-р Пановски

Со укинувањето на Советот за јавни набавки што се случи непосредно по доаѓањето на власт на СДСМ институциите изгубија контрола врз постапките за јавни набавки. Тие се почесто се склучуваат […]

Вести

Претепаното бебе сè уште се бори за живот на скопска клиника!

Здравствената состојба на 14 – месечното новороденче кое со повреди по телото пред два дена неговата мајка го донела во Ургентен центар, е релативно стабилна, информираат за МИА од Клиника за […]

Вести

Затвореник од Идризово почина на скопските Клиники

Затвореник од Идризово почина на скопските Клиники Шеесет годишниот П.Ј. од Скопје, затвореник од  „Идризово“ починал минатата ноќ на Арестанското одделение во Клиничкиот центар. Од МВР соопштуваат дека затвореник боледувал од […]

Вести

Клиниката за детска хирургија со реакција по апелите за помош на малата Исидора

Клиника за детска хирургија – Скопје  ја информира јавноста за манипулациите кои се прават со апелот за помош на малата Исидора Димовска, кој вчера се појави на социјалните мрежи и […]

Вести

Хируршката клиника „Св.Наум Охридски“ со најсовремена опрема

Нов најсовремен ендоскопскиот систем за артроскопија денеска е промовиран во Хирушката клиника „Св. Наум Охридски“ во Скопје.  Вредноста на апаратот е 8 милиони денари. Се очекува да стигнат уште три […]