Ознака: клинт иствуд

Сцена

Клинт Иствуд: Трамп ја предизвика „генерацијата на пи*ки“ на Обама

Претседателскиот кандидат Доналд Трамп ја предизвика „кукавичката генерација“ на актуелниот американски претседател Барак Обама и вербата во политичката коректност, изјави легендарниот актер Клинт Иствуд во интервјуто за магазинот „Esquire“.Во интервјуто, […]

Сцена

Еве како Бредли Купер се набилда за толку кратко време за улогата на специјалец во „Американски снајперист“

Кога станува збор за посветување на улотата, Бредли Купер не се штеди.Имено, актерот работеше премногу напорно за да влезе во форма за улогата на специјалец од морнаричките Фоки, Крис Кајл, […]