Ознака: клисман

Меѓународен фудбал

Го имитирал Клинсман, за малу ќе останел парализиран

Напаѓачот на англискиот фудбалски нисколигаш, 27-годишниот Денис Сволс за малку ќе останел парализиран откако го прославил постигнувањето гол обидувајќи се да го имитира славниот германски интернационалец Јирген Клинсман кој своите […]