Ознака: клиторис

Љубов и секс

Докторот кој им го менува животот на жените? Вбризгува крв во клиторисот за максимално уживање

Овој третман се користи и за подмладување, бидејќи тромбоцитите во крвта ги стимулираат матичните ќелии.Откако една година, себеси си вбризгувал крв во пенисот, неговата партнерка, посакала за Денот на заљубените […]

Љубов и секс

Тајната на женското задоволство: Мажи избегнете ги ОВИЕ грешки и ќе ја ИЗЛУДИТЕ

Продуцентката и  сценаристка на хумористични  серии Али  Адлер објавила книга во која на мажите им објаснува како  најлесно да ги  задоволат своите партнерки.Писателката на популарни серии  како што се „Family […]

Љубов и секс

Овде се крие машкиот клиторис- многу е почувствителен од главчето и еден допир го доведува до лудило!

Дали  сте знаеле дека и мажите имаат  клиторис? Поголемиот дел од жените веруваат  дека кај машкиот полов орган самото главче е најчувстивтелно, но всушност постои друг дел од пенисот кој […]