Ознака: клучка Камењане

Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Гостивар

Пет лица меѓу кои и три деца се повредени во сообраќајната несреќа која утрово во 6:50 часот се случи на патот кон Гостивар, во близина на клучката Камењане, дознава КУРИР. Во сообраќајката […]