Ознака: коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива

Вести

Протестен марш на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива

Kоалицијата Алијанса-Алтернатива денеска одржува демонстративен марш во знак на револт за изборниот ден и пребројувањето на гласовите од предвремените парламентарни избори. Маршот започна во 19 часот од паркот Чаир во […]