Ознака: Ковид центар

Вести

КОВИД-ЦЕНТРИТЕ ПРЕПОЛНИ: И Институтот за туберкулоза се пренаменува за болните од корона вирусот?

По пренамена на Институтот за белодробни заболувања кај децта „Козле“ во Ковид-центар и за деца и за возрасни, здравствените власти прават дополнителни планови за отворање на уште еден Ковид-центар, а […]

Вести

Скопје убедливо со најмногу активни случаи, Ковид-центар и болницата Козле

Бројот на позитивни на коронавирусот во државава се искачи на 5106, а досега починаа 238 лица, откако вчера беа регистрирани 101 нов случај на КОВИД-19, од направени 776 тестирања и […]

Вести

Детската болница во Козле го прими првиот возрасен пациент, двете деца ќе одат на домашно лекување

Покрај двете дечиња од семејството кое се вратило од Германија, Детската болница во Козле денеска го прими и првиот возрасен пациент заразен со ковид-19. „Денеска го примивме првиот возрасен пациент. […]