Ознака: ковчег

Балкан

Во ковчегот ставиле погрешно тело- семејството во шок

Бранка Богдановиќ од Србија за малку ќе ја закопале на погрешни гробишта, и тоа наместо во родното Ваљево, во Белград.Погребот на 67-годишната пензионерка Бранка доцнел пет часа, бидејќи телото со […]

Занимливости

Видео: Решила да ја реновира старата куќа, а тоа што го пронашле под неа – ги згрозило…

Ерика Карнер ја реновирала својата куќа од детството во Сан Франциско, а потоа нејзиниот изведувач на работите пронашол нешто необично.Ерика Карнер ја реновирала својата куќа од детството во Сан Франциско, […]

Живот

На таванот нашле ковчег: Нема да верувате што имало во него…

Брачен пар  од Америка кои   неодамна одлучил да ја реновира куќата, на таванот пронашол стара кутија.Сопственикот (35) на куќата веднаш  ја фотографирал неколку пати, а потоа ја повикал сопругата. Заедно […]

Црна хроника

МОРНИЧАВИ ПОСЛЕДИЦИ ОД ПОПЛАВА: Мртовечки ковчези пливаат по улиците

Најмалку 8 лица починаа, а повеќе од 30.000 се евакуирани или спасени откако американската сојузна држава Луизијана ја погоди една од најголемите поплави во историјата.Илјада куќи се потопени, а повеќе […]

Видео

Решиле да реновираат трошна куќа, а она што го пронашле под земја ИМ ГИ ЗГРОЗИЛО животите!

Реновирањето на куќа може да открие разни заборавени богатства. Некои од откритијата датираат со генерации наназад.Ерика Карнер одлучила да ја реновира нејзината куќа од детството во Сан Франциско, кога изведувачот […]

Занимливости

Бизарно: Лежат во ковчег за да се излечат од лудило

Психолозите постојатно измислуваат секакви нови методи за да бидат чекор пред конкуренцијата, но кинеската психотерапевтска клиника навистина отиде еден чекор пред сите – ако по ништо друго, тогаш барем по […]