Ознака: кожле

Црна хроника

ВИДЕО: Во авионската несреќа загина целиот менаџмент на аеро клубот

Со авионот кој патувал од Тревизо за Приштина, управувал претседателот на аеро клубот Франческо Монтањер. Во авионот се наоѓал и потпретседателот Дарио Бастасин заедно со Лука Дале Муле, италијанката Илариа […]

Вести

Италијански пилоти кои слетале на скопскиот аеродром се на распит во ОЈ

Во тек е увидот на лице место раководен од јавното обвинителство кои се врши на местото на несреќата. И покрај тешко пристапните услови, се координираат и преземаат мерки за прибирање […]

Вести

Пронајдени се делови од урнатиот авион кај Кожле

Крило со една гума, метална електронска кутија, два мобилни телефона, карти за патување и една италијанска патна исправа, пронашле досега надлежните институции кои вршат увид на местото кај велешкото село […]

Вести

Италијанските медиуми ги објавија имињата на патниците во урнатиот авион

Италијанскиот весник „Ла Република“ објави дека со приватниот авион, што се урна вчера попладне кај велешко Кожле, управувал пилотот Франческо Монтањер, претседател на аматерскиот спортски аероклуб „Тревизо“. Со него биле […]

Црна хроника

Неофицијално: Објавени се имињата на загинатите Италијанци – една жена меѓу нив

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово.Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат […]