Ознака: Козле

Вести

Детската болница во Козле од денеска ќе прима пациенти со ковид-19

Детската болница во Козле од денеска ќе прима и пациенти заразени со вирусот ковид-19. Како што соопшти вчера Министерството за здравство, ќе има 60 легла за возрасни пациенти и 15 […]

Вести

Децата со температура од денеска да се носат во болницата „Козле“

Почнувајќи од денеска сите родители и матични лекари кои ќе имаат итна потреба децата со температура да ги донесат во болница, тоа да го сторат во Институтот за белодробни заболувања […]

Македонија

Куче касна двегодишно девојче

Вчеравечер 27-годишната Н.Ц. од Скопје пријавила дека претходниот ден околу 20:00 часот, на ул.„Козле“, нејзината двегодишна ќерка била касната од куче. Веднаш потоа сопственичката, жена на возраст од 50-60 години, […]

Црна хроника

Неколку лица повредени во сообраќајка вечерва во Козле

Итната медицинска помош попладнево интервенираше по сообраќајна несреќа која се случила на раскрница на улицата “Козле” во истоимената населба во Скопје, а во која неколку лица се здобиле со повреди.Итната […]