Ознака: кои се обидуваат

Балкан Вести

Нови инциденти со мигрантите кои се обидуваат да влезат во Македонија (ВИДЕО) 

Состојбата е тензична. Бегалците и мигрантите во прифатниот бегалски камп “Диавата“ во близина на Солун, повторно масовно се обидоа да ги пробијат полициските блокади и да се упатат кон границата […]

Балкан Вести

Полицијата со шок бомби и солзавец се бори со мигранти од Солун кои се обидуваат да влезат во Македонија

Полицијата со употеба на солзавец се обидува да спречи стотици мигранти кои утринава го напуштија бегалскиот камп во Солун и се упатија кон границата со Македонија. Во близина на границата […]