Ознака: кокосово брашно

Кулинарство

Чупавци

5 јајца 100 г шеќер 100 г брашно 80 г растопен путер 1 прашок за печиво 1 лажица екстракт од ванила 300 г чоколадо 130 мл слатка павлака 2 лажици […]

Кулинарство

Мухалебија

1 л млеко 30 г кокосово брашно 100 г путер 6 лажици пченичен гриз 250 г шеќер 1 ванилин шеќер Во тенџере на оган растопете го путерот, додадете го гризот […]