Ознака: кокосово масло

Uncategorized

Бебешка пудра во чевлите против плускавици, кокосово масло за чистење лице – 10 корисни совети за убавина

Секоја жена сака да изгледа најдобро, секогаш. Без разлика дали се работи за излегување во шопинг, дружење со пријатели или тренирање во сала. За жал, поради зафатен и брз живот, […]

Нега и убавина

Една лажичка кокосово масло во утринското кафе ќе ви помогне да ги стопите килограмите

Кокосовото млеко, масло и вода, како и многу други производи врз основа на кокос се здобија со планетарна популарност во последните неколку години. Но, тоа не се случи без причина. […]

Нега и убавина

Дали се слабее од зелен чај, јаболков оцет и кокосово масло?

Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу профитери и квази- експерти кои нема да ви ја кажат вистината. Постојат неколку производи и […]

Мода

9 причини зошто уште денес треба да ја намачкате вашата коса со кокосово масло

Ако се исхранувате здраво, тогаш сигурно многу добро ги знаете здравствените придобивки на миризливото и вкусно кокосово масло. Но, дали сте знаеле дека тоа може да биде неверојатно и за […]

Живот

Зошто треба да почнете да ставате кокосово масло во вашето кафе?

Кокосовото масло може да се користи за многу работи. Правите кари? Пржете го зеленчукот во кокосово масло. Ви треба природен отстранувач на шминка? Ставете го на вашето лице пред спиење […]

Живот

Кафе, сол и кокосово масло: Домашен супер-пилинг против целулит

Целулитот е еден од најупорните женски “непријатели”, а го има речиси секоја жена на светот.Покрај редовното вежбање и големата количина на вода, секако ви е потребен и квалитетен пилинг кој […]

Живот

Таа има 52. години а изгледа многу помладо благодарение на состојка која чини 200 денари

Таа има 52. години  а изгледа  многу  помладо  благодарение на состојка која  чини 200 денариТаа има 52. години, а изгледа како млада девојка. Тајната на Памела Џејкобс од Велика Британија […]