Ознака: кокошки

Занимливости

Ја исклукаа до смрт: Кокошки се здружија и убија лисица на фарма

Кокошки на училишна фарма во североисточна Франција се здружија и убија млада лисица, објави Би-би-си. Лисицата сакала да се нагости со кокошки, но упаднала на фарма каде што имало 3.000 […]