Ознака: коктели

Живот

Сингапурски барови подготвуваат специјални коктели за Трамп и Ким

Додека Сингапур се подготвува за долгоочекуваниот состанок меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонс-ун, во барот Хопхедс се служи коктел „Броменс“, направен од пиво, текила, диетална Кока […]

Сцена

ПЛАЖА и КОКТЕЛИ! Наташа Беквалац ужива на одмор!

Пејачката Наташа Беквалац, неодамна го промовираше новиот албум со име „Оригинал“.Публиката брзо ги засака песните од новиот албум, а на Јутјуб има милионски прегледи. За да се одмори за претстојните […]