Ознака: колбаси

Занимливости

Се разбудил вулканот на Камчатка, но тоа не ги загрижило овие планинари: Испекле колбаси на лавата

Вулканот Кључевска сопка на Далечниот исток на Русија на Камчатка е повторно активен. Потоците од лава почнале да се слеваат, а во регионот е прогласена опасност. Во меѓувреме, тоа не […]

Кулинарство

Пилешки ѓувеч

8 пилешки наткопани 1 исечена главица кромид 1 модар патлиџан исечен на коцки 2 пиперки исечени на коцки 4 домати исечени на коцки 2-3 моркови исечени на кругови 250 г […]