Ознака: колега

Љубов и секс

20 знаци што откриваат дека ѝ се допаѓате на вашата колешка

Интеракциите на работното место се исполнети со дружење и смеа, но дали некогаш сте забележале дека некоја од вашите колешки постојано ви се насмевнува, ви носи кафе и сака да […]

Живот

Врската со колега најмногу зајакнува за време на ладните денови

Кратките, ладни и тмурни денови, нè тераат да се заљубиме во колега. Барем така вели британското истражување, врз основа на одговорите на 2.000 вработени. Причината или поводот се традиционалните новогодишни […]

Сцена

Драгана Мирковиќ почна да зборува за Синан, па се расплака!

Драгана Мирковиќ многу ја потресе смртта на колегата Синан Сакиќ! Фолк легендата Синан Сакиќ погребан е денеска во родната Лозница. Семејствотто, пријателите и колегите го испратија Синан на вечното почивалиште. […]