Ознака: КОЛОНИ

Вести Македонија

Почнува викендот и колоните на граничните премини

Зголемена фреквенција на возила изутринава има на граничните премини Богородица и Табановце каде што за излез од земјава се чека до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, […]

Македонија

Почна бегањето од најавениот пеколен бран, колони на границите

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. На граничните премини Табановце, Богородица и Дојран се бележи зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање […]

Вести

Колона на Евзони – Македонците се враќаат од грчките плажи

Неколку километарска колона попладнево има пред грчко-македонската граница кај Евзони. Продолжениот викенд голем број на Македонци го искористија за да ги посетат грчките плажи. Поради зголемена фреквенција на возила попладнево […]