Ознака: Колумбија

Вести

Затворен е мостот што ги сврзува Венецуела и Колумбија поради КОРОНА ВИРУСОТ (фото)

Луѓе кои носат маски за лице се гледаат во близина на границата со Венецуела – Колумбија, откако колумбиската влада одлучи да го затвори Меѓународниот мост Симон Боливар како превентивна мерка, […]

Сцена

Саша Ковачевиќ отпатува за Колумбија, подготвува нови хитови

Српскиот пејач, Саша Ковачевиќ, отпатува за Колумбија. Тој во изминативе неколку дена најавуваше за оваа турнеја, каде што најверојатно ќе се варати со нови спотови и хитови. Пејачот кој во […]

Свет

Убиена Карина Гарсија, кандидатката за градоначалник во Колумбија

Кандидатката за градоначалник на југозападна Колумбија, Карина Гарсиј е убиена. Во нападот, кој наводно, го извршиле дисиденти од демобилизираната герилска група ФАРК се убиени уште пет лица,  соопшти колумбиската влада. […]

Занимливости

Ги шпиунирала соседите, па ја заглавила главата

Жителка на Колумбија ја заглавила главата меѓу решетките на метална врата во градот Переира. Несреќната жена наводно ги шпиунирала соседите, па се заглавила и чекала да ја спсат цели пет […]

Живот

Решил да ја ора нивата па нашол буре- се запрепастил кога видел што има внатре

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно сино буре.Она што го пронашол во бурето го шокирало. 600 милиони […]

Занимливости

Најубавата река на светот менува пет бои. Погледнете како изгледа таа

Една река во Колумбија претставува вистински природен феномен кој со години ги воодушевува локалните жители, но и туристите ширум светот кои доаѓаат за самите да се уверат во нејзината убавина.Имено, […]

Вести

До сега 320 жртви во поплавите и свлечиштата во Колумбија

Најмалку 320 лица загинаа во поплавите и свлечиштата во колумбиската општина Мокоа, соопшти претседателскиот кабинет.Меѓу загинатите има 118 малолетни лица, а ранети се 332 лица, од кои сите веќе се […]