Ознака: комарци

Uncategorized

Комарците ве касаат по целото тело? Еве 5 домашни трикови кои веднаш го ублажуваат чешањето

Немојте да го чешате местото на убодот бидејќи така ја продолжувате агонијата. Посегнете по овие природни третмани. Паста за заби Истражувањата докажаа дека тоа не е мит. Состојките на пастата […]

Живот

Комарците најмногу ги касаат овие четири групи на луѓе: Ако сте меѓу нив, тешко вас

Комарците очигледно имаат свои причини зошто некои луѓе каснуваат почесто од други. -Нема сомнеж дека некои луѓе на комарците им се попривлечни поради течноста што ја лачат, како и поради […]

Занимливости

Со помош на кафето можете да се ослободите од комарците

Љубителите на кафето имаат помал ризик од развој на рак и срцеви заболувања. Некои истражувања сугерираат и дека консумирањето кафе го намалува ризикот од депресија. Сепак, покрај добриот вкус, кафето […]

Живот

Само една крвна група е „магнет“ за комарци: Која најмалку страда?

Граѓаните изминатиов период најчесто преку социјалните мрежи апелираа за инвазијата на комарци во Скопје. Главниот град по реакциите на граѓаните за комарците, во консултација со здравствени служби донесе одлука за […]

Живот

Победете ги досадните комарци: Со овие трикови ќе го ублажите убодот и чешањето

Доколку обидите да ги избркате со разни апаратчиња и спрејови не ви успеат и сепак завршите со убоди од комарци по телото, овие неколку совети ќе ви ја олеснат маката. […]