Ознака: комбинации

Мода

Нова трендсетерака комбинација: Ова е премногу шик, ама сите пуштија крик

Иако во теорија овие две бои не би требало да се комбинираат, во пракса, тие изгледаат неодоливо. Пастелната зелена и виолетовата во комбинација даваат многу шик изглед.   View this […]

Нега и убавина

Комбинации на храна кои ќе ви помогнат во слабеењето без да гладувате

Доколку сте подготвени да почнете да слабеете по наталожените килограми зимава, тоа не значи дека треба да гладувате. Најчесто, слабеењето има најдобар ефект при добра и соодветна комбинација на храна. […]

Сцена

Фото докази дека Меланија Трамп е кралица на стилот и најубаво облечена прва дама во светот

Меланија Трамп досега нема никаква модна „утка“. Дури и најголемите критичари се согласуваат дека првата дама на САД има беспрекорно изграден моден стил на кој многумина ѝ завидуваат. Без разлика […]

Мода

Како да се облечете лежерно, а да изгледате стилски и елегантно на пролетните свадби?

Започна сезоната на свадби и прослави на отворено, а гостинките веќе се во дилема што да облечат. На пролетните и летни свечени настани девојките најчесто сакаат да бидат полежерно и […]

Мода

Како да го комбинирате најпосакуваното здолниште за оваа сезона?

Во пролет сите сме опседнати со цветните дезени, а оваа сезона на модната сцена посебен замав земаат здолништата со флорален принт. Цветното здолниште е во фокус на вниманието на модните […]

Мода

Модни комбинации кои се доказ дека сината и црвената боја се елегантен стилски дует

Сината и црвената боја се модна формула за идеална стилска и елегантна комбинација, па потрудете се почесто да ги имате на вас. Светли нијанси на сина или тегет, во комбинација […]

Мода

Лежерни, викенд модни комбинации со бели фармерки

Сезоната на бели фармерки може да ја прогласиме за отворена! Додека во зима се трудиме малку да ги подзаборавиме белите фармерки, доаѓањето на сонцето и нешто повисоките температури ни даваат […]