Ознака: комбинација

Здравје

Нутриционистите предупредуваат: Не комбинирајте спанаќ со јајца и избегнувајте го вон сезона

Спанаќот е зеленчук кој важи за здрава намирница и важен извор на железо за организамот. Тој е нискокалорична намирница која може да се јаде во неограничени количини. Единствено поради присуството […]

Мода

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Високите температури ќе ве мотивираат да се фокусирате на широката и удобна летна гардероба. Удобни и женствени, широките панталони се покажаа како одличен избор во сите комбинации.

Живот Кулинарство

За 15 минути ќе ви проработат цревата со овие комбинации

На дигестивниот тракт секогаш му се потребни доволно растителни влакна за да може совршено да функционира. Меѓутоа, ако не ги консумирате доволно, еве неколку решенија… МЛАКА ВОДА И ЛИМОНОВ СОК […]

Сцена

Сите зборуваат за овој детаљ на настапот на Даниела Мартиновиќ на „Пиво Фест“

Вчера во Прилеп заврши манифестацијата „Пиво Фест“ на која главна ѕвезда на вечерта беше хрватската пејачка Даниела Мартиновиќ. Пејачката ја вжешти атмосферата пеејќи ги најголемите нејзини хитови, но фановите веднаш […]

Сцена

Меланија изгледа божествено дури и во едноставна комбинација

Во рамките на иницијативата „Be Best“, Меланија Трамп реализираше еднодневно патување во Западна Вирџинија. Првата дама на САД со шик стајлинг ги привлекуваше објективите на фоторепортерите. Миди фустанот од темен […]

Сцена

Ова е навидум обична комбинација, но кога Џенифер ја носи изгледа бомбастично

Џенифер Лопез деновиве интензивно се подготвува за турнејата по повод нејзиниот 50-ти роденден, а во паузите од тренинзите и вежбањето на кореографијата, ужива во Беверли Хилс. 49-годишната актерка и пејачка […]