Ознака: комбинација

Мода

Необично парче облека завладеа со модниот свет: Некои велат дека е непривлечно, но оваа сезона постојано ќе го гледаме

Ако во последно време сте ги разлистувале модните списанија, сте ги гледале модните ревии или пак сте прошетале низ трговските центри, веројатно сте го забележале необичниот тренд во најава. Имено, […]

Мода

Дали претерала? Спортски чорапи и сандали со вечерната тоалета

Комбинацијата на чорапи и сандали или високи потпетици веќе се навикнавме да ја гледаме, но истата изгледа добро само ако чорапите стилски се поклопуваат со облеката. Но, американската актерка и […]

Мода

5 Зимски дневни комбинации

Ако денешните срамежливи сончеви зраци ве намамија да излезете надвор и да испиете кафе со вашите пријателки, не заборавајте да се стоплите и да изгледате убаво. Одберете ги внимателно парчињата […]

Мода

Совршени фустани за Новогодишната ноќ – фото

Имаме неколку предози на ефини фустани за секоја свечена прилика. Помина есента и зимата настапи со божиќни песни, мирис на колачи и нормално празнични прослави. Дали се работи за фамилјарна […]

Мода

Како до совршена тренди комбинација за 2013 година

Одлични модерни комбинации за новата 2013 година!   Комбинација 1: Црно Сако Едно од најважните парчиња во плакарот на секоја жена е сакото, особено црното. Според најновите трнедови сакото го […]

Мода

Романтична комбинација за романтичен состанок

Во прилог ви донесуваме идеја што да облечете за романтичен состанок. Логично е да носите романтична комбинација за романтичен состанок. стакнете ја вашата нежност и женственост преку комбинирање на нежни пастелни […]