Ознака: компири во рерна

Кулинарство

Однадвор крцкав, а одвнатре мек: Сме пробале печен компир на многу начини, но овој е на врвот на скалата!

Феноменално крцкава кора однадвор, а одвнатре мек, ароматизиран со рузмарин.Состојки: компири средна големина маст малку крупна морска сол малку маслиново масло 1-2 лажици оцет зачини (рузмарин или др. по желба) […]