Ознака: компир

Кулинарство

Немате идеја за ручек? Пробајте го овој едноставен рецепт што ќе ве спаси од стоење покрај шпоретот

Состојки: 1 кг компири 1 лажичка сув зачин 1/2 лажичка бибер 100 гр мајонез 3 лажици кечап 1 лажица сенф 500 гр пилешки гради без коски 3 лажици масло 1 […]

Кулинарство

Изрендан, па запечен: Рецепт за неодолив компир со сирење кој ќе го обожувате

Внимателно измешајте ги сите состојки, а потоа ќе може да уживате во овој едноставен, но превкусен рецепт. Здодевни ви се класичните методи за подготвување компири? Зошто не пробате печен компир […]

Живот

Зготвен, па изладен компир… СЕ ЈАДЕ ЛИ?

Јалгехидратната храна има многу лоша репутација, посебно помеѓу луѓето кои имаат намера да ослабат. Постојано слушаме дека тоа е храна што треба да се избегнува секогаш, а особено при процесот […]