Ознака: конзумација

Здравје

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Постојат многу хранливи состојки во овошјето и зеленчукот што не може да се најдат во која било друга храна. Депресија, лош мирис на телото и оштетен вид се само од […]

Вести

Кинескиот град ќе забрани конзумација на кучиња и мачки поради новиот коронавирус

Центарот за технологија во Шенжен, во јужна Кина ќе ја забрани консумацијата на кучиња и мачки, додека земјата забранува трговија со диви животни, за кои се претпоставува дека се можен […]

Нега и убавина

Цедениот сок е здравје во чаша, но дали го консумирате правилно?

Трендот на пиење здрави цедени сокови постојано се менува, но е основа на здравата исхрана што се трудите да ја практикувате. Не постои совршен начин да подготвите цеден сок, но […]

Живот

Дали јадете пуканки? Ја решаваме дилемата околу нив, одлучете дали ќе ги конзумирате

Веројатно сте се запрашале многу пати дали можете да уживате во јадење пуканки без грижа на совеста. Ние ви кажуваме – слободно! Пуканките навистина можете да ги направите за да […]

Живот

Еве зошто физички активните мажи треба да консумираат ананас

Многумина кои тренираат се свртуваат кон различните протеински напитоци, но фитнес експертите предлагаат консумирање на ананас кој може да биде одличен оброк за мажите кои живеат активен живот. Доколку можеме […]