Ознака: конфискација

Вести

Еве што се ќе им биде конфискувано на Катица Јанева и Боки 13

Конфискација на предмети и на пари на осудените Катица Јанева и Бојан Јовановски, определи денеска судијката Васка Николовска-Масевска при изрекување на пресудата во случајот „Рекет“. Како што беше речено, на […]

Вести

СЈО конфискуваше од Трансмет околу 14.5 милиони евра

СЈО ја завршила конфискацијата од „Трансмет“, компанијата на осудениот Сеад Кочан, а истото планира да го стори со „Силекс“, но од негова сестринска фирма, по пресудите во случајот „Труст“. Специјалното […]

Вести

СЈО бара конфискација на имот на дел од обвинетите во случајот „Титаник“

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, во воведниот говор покрај осудителна пресуда истакна дека на крајот од судскиот процес бара и конфискација на имот на дел од обвинетите во случајот „Титаник“. […]