Ознака: конфликт

Вести

Азербеџан сруши руски воен хеликоптер над Ерменија

Предмалку Азербеџан потврди дека по грешка го срушиле рускиот хеликоптер и се извини. Се очекува реакција на Москва. Руското министерство за одбрана денеска соопшти дека еден од нивните хелихоптери бил […]

Свет

Грција и Турција си „играат со оган“: регионот е загрозен од сериозен конфликт, а Германија интервенираше

Тензиите меѓу Грција и Турција во источниот Медитеран се зголемуваат, а можниот воен конфликт меѓу двете земји, кои се во исто време историски ривали, но и сојузниците на НАТО, се […]

Вести

Расне цената на нафтата поради тензиите со Иран

Берзите изреагираа на кризната ситуација на Блискиот Исток по американскиот воздушен напад во Иран и убиството на генералот Касим Сулејмани, цената на нафтата денеска порасна, јави „Блумберг“. Духовниот лидер на […]

Вести

Руските Сухој летаат во близина на инцидентот помеѓу Русија и Украина

Ако внимателно погледнете ќе видите дека ситуацијата е сложена и на раб на војна. Претходно известивме за судирот на бродовите меѓу Украина и Русија. Сега погледнете видео од Сухоите кои […]

Вести

СДСМ се труди да испровоцира крвав конфликт во Македонија

Новинарот Васко Ефтов смета дека СДСМ макотрпно работи на тоа да испровоцира конфликт во Македонија, и според него, оној кој треба да го започне е ВМРО-ДПМНЕ. Тој смета дека поради […]

Вести

Димовски: Имавме претчувство дека СДСМ е некако решен да испровоцира конфликт

Во вчерашното гостување ТВ Нова пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски истакна дека неколку пратеници од нив јавно од говорница упатуваа на апел, молба да не се влезе во дополнителна поделба […]

Коментари

Сценарио исто како „Диво насеље“: Соопштението на Амбасадата на САД ги обелодени крвавите планови на Заев!

Соопштението на Американската амбасада во Република Македонија во кое се апелира до американските грѓани на земјава да избегнуваат собири на групи луѓе дента кога се одржуваат парламентарните избори (11 декември), […]

Балкан

Дивеењето на мигрантите во Белград може да доведе до кревање ѕид на српско-македонската граница?!

Лидерот на српската народна партија Ненад Поповиќ, изјави денес дека по насилните протести на мигрантите во самиот центар на Белград, меѓусебните тепачки и груби напади врз граѓаните на Србија, се […]