Ознака: кон крај

Македонија

Универзална сала ќе почне да се реновира кон крајот на годинава 

Универзална сала ќе почне да се реновира кој крајот на година, објави САКАМДАКАЖАМ.мк. Град Скопје доби пари од Владата да отпочне постапката за реконструкцијата на концертната сала, 14 месеци по […]