Ознака: Копенхаген

Вести

Македонци заглавени низ цел свет не можат да извадат документи – амбасадите креваат рамења

Бројката на македонци кои се заглавени низ лавиринтот за македонски документи е не позната. Тие заради корона кризата не можат да извадат документи преку македонските амбасади, доколку дојдат во Македонија […]

Дестинации

Осум причини поради кои треба да го посетите најсреќниот град на светот

Не само што е главен град на најсреќната земја на светот, Копенхаген е и една од дестинациите кои дефинитивно треба подобро да ги запознаете. Причини за среќа Со прекрасните пејсажи […]

Македонски фудбал

Копенхаген падна во Скопје- Вардар со предност патува во Данска

Македонскиот првак Вардар забележа победа против данскиот Коппенхаген во првата средба од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите.Дуелот кој се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје, а на […]