Ознака: кора од портокал

Видео

ЗЕМА ЛАЖИЧКА И ПОРТОКАЛ и со 1 потег ги воодушеви сите: Оваа ФИНТА ќе ја користите секогаш!

Зема лажичка и портокал, и со еден потег ги воодушеви сите…Многумина од нас мразат да чистат овошје, но со овој трик, работата и тоа како ќе ви се олесни. Има […]

Занимливости

Видео: Помеша кора од портокал и оцет – Кога ќе видите што доби, постојано ќе го користите!

Постои еден трик кој ќе ви им ги олесни маките на домакинките, а доаѓа право од кујната….Сите домаќинки знаат дека една од невозможните мисии е да се исчисти рерната. Какви […]