Ознака: кординација

Вести

Џафери закажа координација за во понеделник

Претседателот на Собранието Талат Џафери во понеделник закажа координација меѓу претставниците на сите парламентарни партии за локалните избори.Доколку координаторите на пратеничките групи се договорат за датумот на локалните избори, уште […]

Вести

Утре продолжува координацијата за Комисијата за прашања на изборите и именувањата

Утре напладне треба да продолжи денешната координативна средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за составот на Комисијата  за прашања на изборите и именувањата, што е предуслов […]