Ознака: корисници

Технологија

Вибер не работи во Македонија, најмногу проблеми имаат корисниците на Ајфон

Корисниците на Вибер во Македонија во последните неколку часови не можеа или сеуште не можат да ја користат популарната апликација. Проблемите ги пријавиле корисниците на Ајфон уредот, кои наведуваат дека […]

Технологија

Фејсбук бележи раст на корисници, но намалување на приходите

Фејсбук соопшти дека во подрачјата погодени од пандемијата со новиот коронавирус бележи раст на корисниците, но намалување на пригодите од огласувачите. Според претставниците на Фејсбук, гласовните пораки и видео-повиците на […]

Македонија

Важна информација за корисниците на јавниот превоз во Скопје

ЈСП Скопје информира дека утре, сабота (26.10.2019 година) и недела (27.10.2019 година), во периодот од 7 до 17 часот поради одржување на кружна авто трка пред МРТ, автобуските постојки во […]

Технологија

Зголемен бројот на корисници на интернет, стагнација на Фејсбук

Во Македонија интернет користат 1.583.315 лица или 75,9 отсто од населението, а милион (48 проценти) се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук, покажуваат податоците на специјализираниот статистички веб сајт „Интернет ворлд […]

Технологија

Популараната апликација за комуникација WhatsApp падна

Популараната апликација за комуникација WhatsApp падна и голем број корисници се жалат дека имаат проблеми со испраќањето пораки.„Индипендент“ наведува дека се погодени милиони корисници ширум Велика Британија и светот. Медиуми […]

Вести

Фиксен телефон користат 51,5 отсто од домаќинствата во Македонија

Запрен е трендот  на опаѓање на корисници на фиксна телефонија, која и натаму останува најмалку користена комуникациска услуга.Во анкетатата на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК)  за пазарот на електронски комуникации, […]

Технологија

Вибер ги разочара своите корисници со новата одлука

Од Вибер најавија одлука која разочара многу корисници. Од компанијата одлучиле дека веќе нема да развиваат свои апликации за Windows платформи, а ова предизвика разочараност и главоболка кај многу корисници.Сепак, она […]