Ознака: коронавируc

Здравје

Кај коронавирусот губењето на чувството за мирис е различно отколку кога имате настинка

Губењето на чувство за мирис е еден од симптомите на коронавирусот, но различно е од тоа кога некој ќе фати лоша настинка или ќе добие грип, велат европските експерти кои […]

Вести Здравје Свет

Светската здравствена организација не гледа оптимистички на вакцината против коронавирусот

Светската здравствена организација (СЗО) предупреди денес дека никогаш нема да има сигурен лек за коронавирусот, иако сите се надеваат на вакцина за спасување на живот против коронавирусот, што зафати десетици […]

Вести

ВО ШТИПСКАТА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ВЕЌЕ НЕМА СЛОБОДЕН КРЕВЕТ

Инфективно во Штип исполнето до последен кревет. Се лекуваат 35 пациенти. Освен еден сомнителен случај сите се со потврден корона вирус. Седум се со потешка клиничка слика и повремена кислородна […]

Вести

Откриено кога најрано да се очекува вакцината против коронавирусот

Директорката на американската Воена програма за истражување на заразни болести Венди Самсонс-Џексон, денеска изјави дека е разумно да се очекува дека до крајот на годината „на дел од американската популација […]