Ознака: корона-криза

Свет

СЗО се надева дека пандемијата би можела да заврши за две години

Шефот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Габриезус, вчера изјави дека се надева оти пандемијата ќе заврши за две години. Тедрос Аданом Гебреисус, информацијата во јавноста ја соопшти денес и […]

Автомобилизам

Кои автомобилски марки се најпогодени, а кои најпоштедени од корона-кризата?

Автомобилската индустрија е меѓу браншите што претрпеа најголем удар во вонредните услови предизвикани од пандемијата. Но, големите концерни докажуваат дека нивната работа со право се води како кралица на индустријата. […]

Занимливости

Мексико останува без пиво поради корона-кризата

Следниве неколку дена Мексико би можел да остане без пиво, соопшти Здружението на пиварниците во Мексико. Мексиканската Влада не го смести прозводството на пиво во есенцијалните индустриски гранки, па пиварниците […]